Kalokagathia je nejen cíl, ale i cesta...

Sourozenci Jaššovi byli úspěšní na Mistrovství krajů

05.06.2016 08:01

(Zd) V sobotu 4.6.2016 se na atletickém stadionu v Plzni uskutečnilo společné Mistrovství Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Na Mistrovství startovaly kategorie mužů, juniorů, dorostenců a žen, juniorek a dorostenek. Je velice povzbudivé, že také Plzeňská sportovní měla na této akci své zástupce. Reprezentoval nás Robin Jaššo, který si vytvořil ve dvou startech hned dva osobní rekordy. Nejprve překonal hranici 11 metrů v trojskoku a v poslední individuelní disciplíně Mistrovství překonal hranici 33 metrů v hodu diskem. V trojkoku zůstal Robin těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě, v disku pak obsadil místo šesté. Těsně před ním, o pár centimetrů pátý, skončil Robinům bratr Slávek, kterého také stále považujeme za tak trochu našeho reprezentanta. Závodník, který v této sezóně již startuje v barvách AK Škody Plzeň nastoupil vedle disku ještě v obou vertikálních skocích. A také Slávek si udělal ve všech disciplínách nové osobní rekordy. Nejprve posunul osobák ve skoku o tyči na hezkých 340cm, potom ovládl skok vysoký, kde skočil krásných 191cm a tím si nejen vylepšil své dosavadní maximum, ale dosáhl také absolutně nejlepšího výškařského výkonu tohoto Mistrovství a na závěr, v již zmiňovaném disku, těsně porazil bráchu a skončil pátý.

Kompletní výsledky najdete na webu ČAS - zde.

Oběma klukům moc gratuluji a věřím, že nastavené osobní rekordy budou mít jen velmi krátký život a už brzy se dočkáme jejich překonání a vylepšení. A kdo ví, třeba tomu tak bude už za týden, v sobotu 11.6., kdy by se měli oba atleti opět představit v barvách Plzeňské sportovní na třetím kole OMD... :-)